Чого навчають новели?


Прадавня людина вперше широко розплющила очі і зачудовано подивиласянавколо себе. Коли вона вперше відчула себе людиною, то намагалася якосьпояснити навколишній світ, такий для неї дивний, малозрозумілий і разомз тим жахливий. І для цього вона створила міф, казку. Серед постійноїборотьби добра і зла, правди і кривди, людина вчилася жити. Як захиститисебе від лиха, як застерегти іншого від нього? Такі питання поставалиперед нею. І щоб відповісти на них, людина створила байку.

ЛеонідГлібов теж вирішує писати байки, бо в них можна висловити все те, прощо говорити одверто з різних причин заборонено. У байках він викриваєнесправедливість і насильство, продажність суду, хабарництво,лицемірство, бореться зі злом.

Так, у байці "Лисиця-жалібниця"розповідається про лисицю, яка вихваляє гарне, справедливе життя в гаю.Вона картає котів, які безжалісні до птахів, ладні їх безневиннихпоїсти. За улесливими, медовими словами — "малесеньких", "безвинних","як їх не жаліти" — приховується обличчя злої та хитрої людини. І напідтвердження цієї думки автор розповідає, що пташенята випали з гнізда,а Лисичка "прехорошенько їх поїла". В образі Лисиці автор засуджуєлукавих, підступних, хитрих людей, які прикриваються хорошими словами, анасправді чинять зло.

В іншій байці "Щука" розповідається про Щуку, яка влаштувала справжній розбій у ставку. Її звинувачують у страшних злочинах:Того заїла в смерть,

Другого обідрала.Заце Щуку треба покарати. Тому суддям нічого не залишається, як винестисправедливий вирок. В образах Ослів, Шкапи та Цапів, що виступалисуддями, змальовано нерозумних, обмежених людей. Як не старались судді, ане змогли приховати злочини Щуки і "Щуку на вербі повісити звеліли".Але тут слово взяв стряпчий, в образі якого виступає Лисичка. Воназапропонувала вражу Щуку втопити у річці. Таку "страшну" для Щуки каруприсудила Лисичка тому, що та частенько ділилась з нею награбованим.Судді з радістю підтримали цю пропозицію, бо таким чином легко вийшли зіскрутного становища. Отже, цією байкою Леонід Глібов викриваєнесправедливий суд, засуджує нікчемних чиновників та суддів, викриваєхабарництво, кругову поруку чиновників.

Байки Л. Глібова вчатьнас добра, справедливості, вчать бути чесними, не лукавити перед іншими,розбиратися в людях, ніколи не бути нікчемним чиновником, суддею, абути справжньою людиною

Оцени ответ

Загрузить картинку
Не нашёл ответ?

Если тебя не устраивает ответ или его нет, то попробуй воспользоваться поиском на сайте и найти похожие ответы по предмету Литература.

Найти другие ответы

ПОИСК ПО САЙТУПРЕДМЕТЫ

Показать ещё